Bill Gates'in Gençlere Verdiği 10 Tavsiye


Etrafımızdaki insanlara dünyanın en zengin insanı kim diye sorduğumuzda alacağımız ilk cevap Bill Gates olacaktır.Bill Gates kendini keşfetmeyi başarabilmiş ve bunu hem paraya hemde mutluluğa çevirebilmiş şanslı bir kişidir.

Bill Gates yalnızca dünyanın en zengin insanlarından biri olarak anılmıyor aynı zamanda gençlere ve eğitime verdiği desteklerle bir hayırsever olarak gösteriliyor.

Onun öğrencilere yaptığı konuşmalar verdiği 10 altın tavsiyeyi sizlerle paylaşıyorum.Onun verdiği bu tavsiyeleri sırf Bill Gates söyledi diye bile akılda tutmaya değer.


1 - Hayata alış.Hayat adil değil buna alışsan iyi olur. 


2 - Dünya senin kendine olan saygınla ilgilenmez .Dünyanın asıl ilgisini çeken şey, senin kendini iyi hissetmen için ne yaptığın olacaktır. 
3 - Sabırlı ol.Liseden mezun olur olmaz yılda 60.000 dolar kazanabileceğin bir işe giremezsin.4 - Ders al.Çakılıp kaldığınızda bu ailenizin suçu değildir.Hata yaptığınızda sızlanmak yerine onlardan ders alın.


5 - Yerini bil.Siz doğmadan önce,aileniz için hayat şimdiki kadar sıkıcı değildi.Yollarını sizin faturalarınızı öder,çamaşırlarınızı yıkar ve nasihat ederken yeniden çizdiler.


6 - Kazananlar ve kaybedenler.Okulunuzda da kazananlar ve kaybedenlerle karşılaştınız.Gerçek hayattaki karşılaşmalar böyle olmayacak.Kimi okullarda sınıfta kalan öğrenciye defalarca fırsatlar verilir dersi yeniden geçebilmesi için ancak gerçek hayatta böyle bir durum yok.7 - Televizyona inanma.Televizyon gerçek hayat değildir.Gerçek hayatta insanlar kafelerden kalkıp işlerine gitmek zorundadır.


8 - İneklere iyi bak.İnek arkadaşlarınızla iyi geçinin çünkü bir gün patronunuz olabilirler.


9 - Zamanını iyi kullan.Hayat tatilindeymiş gibi yaşanmaz.Bütün yaz boyunca tatil yapamazsınız ve çok az işveren size kendinizi bulmak için zaman verecektir.Zamanınızı iyi kullanın.10 - Okul iyidir.Öğretmeninizin gerçekten sert biri olup olmadığına karar vermek için bir patronla tanışana kadar bekleyin.

Bill Gates'in Gençlere Verdiği 10 Tavsiye Bill Gates'in Gençlere Verdiği 10 Tavsiye Reviewed by Serdar Erol on Haziran 23, 2017 Rating: 5

Hiç yorum yok:

loading...
Blogger tarafından desteklenmektedir.