Dailymotion ile İnternetten Para Kazanma


Herkese merhabalar bu yazımda sizlere youtube benzeri bir sistem olan dailymotion ile internetten para kazanmanın yollarından bahsedeceğim.

Dailymotion Nedir ?


2005 yılında Olivier Poitrey ve Benjamin Bejbaum isimli iki fransız yazılımcı tarafından kurulmuş bir video paylaşım sitesidir.

Video denince aklımıza ilk olarak youtube geliyor.Fakat youtubedan daha önce piyasaya sürülmüş fakat aynı ilgiyi yakalayamamış bir platform olan dailymotionu en azından bir kez olsun ziyaret etmişsinizdir.Youtube google tarafından satın alındıktan sonra kullanıcılarına yükledikleri videolardan para kazanma imkanı sundu ve buda yeni bir iş kolu olan youtuberları ortaya çıkardı.Youtubeda önceleri telif olaylarına pek dikkat edilmezken ilginin artmasıyla birlikte yüklediğiniz videolara daha fazla titizlik göstermeniz gerekmeye başladı.

Şimdi sizlere dailymotionu kullanan ve bu siteden para kazanan tük sitelerini sırayalacağım.

1 -https://www.haberler.com/
2- http://www.sozcu.com.tr/
3- http://www.cezmikalorifer.com/
4- http://www.sporx.com/ 

Bunlar bilindik ve dört büyük site.Bu siteler hatırı sayılır miktarlarda kazanç sağlıyorlar.
Sistemden video yükleyerek para kazanmanın yanı sıra dailymotionun sponsorlu videolarını kendi web sitenizde yayınlayarak ta para kazanabiliyorsunuz.

Öncelikle buraya tıklayarak dilerseniz sosyal medya hesaplarınızla dilersenizde e-posta adresinizle bir hesap oluşturun.Hesabınızı oluşturduktan sonra video yükle bölümünden videolarını yükleyebilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.Ayarlar bölümünden ödeme bilgilerinizi girebilirsiniz.Sistemden para kazanan büyük sitelere yukarıda paylaştım fakat bunlarla sınırlı değil siteler.Facebook sayfaları,film siteleri ve şarkı sözü siteleri gibi pek çok sistemlede para kazanmak mümkün.Youtubeda olduğu gibi ne kadar izlenme ve reklam gösterimi o kadar fazla kazanç.Para kazanmak ve daha fazla izlenmek tamamen sizin elinizde dilerseniz sosyal medyayı kullanın dilerseniz sağlam ziyaretçisi olan bir web siteniz olsun..

Sponsorlu videoları web sitenize yerleştirerek para kazanmak için.Sitedeki web sitesi para kazanma bölümüne gelerek buradaki html kodlarını sitenizin yerleşimine göre uygun yerlere yerleştirip para kazanabilirsiniz.

Ödemeler Nasıl Yapılıyor ?


Türk kullanıcılar olarak ödememizi daha önce PAYPAL ile alıyorduk.Fakat sistemin Türkiye'de yasaklanmasından sonra bir diğer seçenek olan payoneer cüzdanını kullanıyoruz.Payoneer banka bilgilerimizi ayarlar banka bilgileri bölümünden  giriyoruz ve ödememizi direkt banka hesabımıza çekebiliyoruz.Ödemenizi 100 dolara ulaştıktan sonra her ayın birinde alabilirsiniz.


Kazanç Oranları Nasıl ?


Site benim gördüğüm kadarıyla youtubedan daha fazla kazandırıyor en azından benim hesabımdaki miktar böyle benim kanalım baya eski 2009 yılında açmıştım.Sistemin para kazandırdığını öğrenince bir kanal açıp videoları yüklemeye başladım şu an toplamda 82.000 izlenmeye 41.55 dolar kazanmışım.Bu oranlar youtubeda olduğu gibi videolarınızın uzunluğuna göre değişiklik gösteriyor.Özellikle film sitelerinin daha fazla kazanç sağlayacağını söylebilirim.

Benim Dailmotion Kanalım : http://www.dailymotion.com/dangerclan

Takip ederseniz sevinirim bahsettiğim gibi kazanç sağlamak sizin hayal gücünüze kalmış imkanları değerlendirerek güzel miktarlar kazanmak mümkün.Son olarak siteden hit gelmesini beklemeyin youtubedaki gibi dailymotion üzerinden bir izlenme gelmez.Siz siteye kendi izleyicinizi kendiniz getirerek para kazanabilirsiniz.

Herkese bol kazançlar dilerim..
Dailymotion ile İnternetten Para Kazanma Dailymotion ile İnternetten Para Kazanma Reviewed by Serdar Erol on Haziran 23, 2017 Rating: 5

1 yorum:

  1. dailymotion izlenme ile ilgili sayfanızda backlink çalışması yapmak istiyoruz. Detaylar için lütfen iletişime geçin. İletişim için - marketing@sadeceon.com

    YanıtlaSil

loading...
Blogger tarafından desteklenmektedir.