Instagram Gençlerin Zihin Sağlığını BozuyorGençler olarak sosyal medya ve internet hayatımızın bir parçası çoğumuz yataktan kalkar kalkmaz ilk telefonumuza bakıyoruz.

İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre geçlerin zihin sağlını en kötü yönde etkileyen uygulama instagram.#StatusofMind (Zihninizin Durumu) başlığı altında yapılan ve 14-25 yarası 1500 gencin katıldığı araştırmada kaygı,depresyon ve özgüven gibi konular tartışıldı.


Facebook,Instagram,Snapchat ve Twitter gibi platformların hepsinde olumsuz sonuçlar alınırken sadece Youtube'un olumlu bir etkisi olduğu ortaya çıktı.Raporda "Instagram'ın gerçekçi olmayan, büyük oranda küratörlü, filtrelenmiş ve photoshop'lu gerçeklik versiyonlarına karşı kendilerini karşılaştıran" genç kadınlar arasında en çok olumsuz etkiye sahip olduğunu belirtildi.

"Instagram'daki bayanlar, insanların fitre ekledikleri ve resimlerini düzenleyecekleri mükemmel görünümlü olmaları için bedenlerinin yeteri kadar iyi olmadığı hissine kapılmalarını kolaylaştırıyor." diye eklendi.
Instagram Gençlerin Zihin Sağlığını Bozuyor Instagram Gençlerin Zihin Sağlığını Bozuyor Reviewed by Serdar Erol on Haziran 23, 2017 Rating: 5

Hiç yorum yok:

loading...
Blogger tarafından desteklenmektedir.